Deltag i konkurrencen, og vind lækre præmier til din aktive hverdag

 

 

Hvad kan jeg vinde?

 

Kosttilskud til optimering af din fysiske ydeevne

Berthelsen Multisport tabletter er et komplet tilskud designet til sportsudøveren og motionisten, men kan med fordel benyttes af alle. De 13 vi-taminer og 11 mineraler sørger for, at din krop har de bedste forudsætninger for at fungere optimalt selv i pressede situationer. Berthelsen Multisport er desuden tilsat omega-3-fedtsyrer samt seks aminosyrer. Mange træningsguides foreskriver indtag af aminosyrer i forbindelse med træning. Multisport giver det ekstra boost, som de fleste sportsudøvere kan drage stor fordel af.

Du kan blive den heldige vinder af 180 multisporttabletter, hvis sammensætning giver dig mentalt overskud og mindsker træthed.

En nyhed fra Berthelsen er magnesiumcitrat. Magnesium har en meget væsentlig funktion for vores energiproduktion – dvs. når fødens fedt, kulhydrat og protein skal omdannes til de særlige stoffer, som kroppen bruger til sin energiomsætning. Magnesium er desuden vigtig for ner-vesystemets samspil med muskulaturen, knogleopbygning og sikrer stabil funktion af hjerte og kredsløb.

 

Smart i en fart træningstøj

Det rigtige træningstøj giver fri bevægelighed og øget komfort. Derfor kan du vinde en farvestrålende Multisport T-shirt, som er svedtranspor-terende og yderst behagelig at have på.

Du kan derudover vinde praktiske Multisport svedarmbånd i elastisk design med blød frottéoverflade lige til at tørre panden med, så du kan fortsætte din træning uden sved i øjnene.

 

Kettlebelltræning – tidens hotte træningsform

Ingen træning uden det helt rigtige udstyr. En ekstremt populær træningsform er træning med kettlebells, og det skal du da prøve! Det er en træningsform, der giver dig mulighed for en alsidig træning af hele kroppen.

Du kan nu vinde en Multisport kettlebell og komme i gang med en effektiv træningsform, hvor du på relativ kort tid kan forøge din fysiske form, forbrænde fedt og opbygge muskelmasse.

 

Hvordan deltager jeg?

Vi trækker lod blandt alle klub-sunds medlemmer. Hvis du ikke allerede er medlem, så skynd dig at blive det her:

www.klub-sund.dk/tilmelding

 

Men så nemt skal det ikke være at få fingrene i den lækre træningspakke bestående af: kosttilskud, T-shirt, svedarmbånd og kettlebell. Du må også svare rigtigt på følgende spørgsmål:

 

Er der B6 i Berthelsen Mag-Citrat?

 

Send dit svar på mailen: multisport@klub-sund.dk

 

Konkurrencen løber til og med d. 15. oktober. Den heldige vinder får direkte besked på mail.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *